Belgische voedingsbedrijven gekant tegen verdere besparing bij FAVV
Aangekondigde besparingen dreigen voedselveiligheid in het gedrang te brengen
Met grote verbazing neemt Fevia, de federatie van de Belgische voedingsbedrijven, kennis van de intentie van de regering om het FAVV een besparing op te leggen tegen 2029. Deze besparingen komen bovenop de besparingen die de voorbije jaren reeds werden gerealiseerden hebben reeds geleid tot een rationalisering van de werking van het FAVV, waarbij de basistaken van het Agentschap werden gevrijwaard.
Deze nieuwe besparingen dreigen nu echter wel de basismissie van het FAVV te zullen aantasten. Fevia wil benadrukken dat de volksgezondheid niet in het gedrang mag komen en dat de Belgische consument optimaal beschermd moet worden op vlak van voedselveiligheid. België heeft in het verleden ingrijpende voedselveiligheidscrisissen gekend, maar de regering lijkt de lessen die daaruit getrokken werden te zijn vergeten.
Het FAVV heeft de voorbije jaren bijgedragen aan de goede reputatie van de Belgische voedingsmiddelen. Gezien de voedingsindustrie ruim de helft van haar productie uitvoert en ook een deel grondstoffen worden ingevoerd, is het van groot belang over een sterk Voedselagentschap te beschikken dat samen met de producenten instaat voor het garanderen van de voedselveiligheid.
Fevia beseft dat de Regering voor een moeilijke besparingsopdracht staat, maar wil erop aandringen niet (verder) te besparen op essentiële overheidstaken zoals het bewaken van de voedselveiligheid.