Vacature: Fevia zoekt een nieuwe communicatiedirecteur

09.05.2023

Fevia is op zoek naar een nieuwe communicatiedirecteur om Nicholas Courant op te volgen, die na 9 boeiende jaren bij Fevia binnenkort een nieuwe uitdaging aangaat. Althans, zo heet die functie officieel...

Want wat we eigenlijk zoeken, is een echt communicatiedier. Zo één die strategisch denkt, maar die ook elke dag de mouwen opstroopt om de Belgische voedingsindustrie en Fevia op de kaart te zetten. Iemand die gepassioneerd is door de lekkerste sector en samen met ons mee wil bouwen aan een duurzaam voedingssysteem en een sterke agro-voedingsketen, waarin onze voedingsbedrijven de centrale schakel zijn. Een betrouwbare woordvoerder voor de grootste industriële sector van ons land, die er altijd staat en die - ook als de camera’s niet meer draaien - in dialoog gaat met een breed scala aan stakeholders. Een topper in communicatie die ervan geniet om mensen aan te sturen en te motiveren, samen te werken in een topteam en mee richting te geven aan een organisatie waarvoor maatschappelijke relevantie dagelijkse kost is.

Word jij onze nieuwe communicatiedirecteur? Solliciteer hier

Welkom in de lekkerste sector!

Fevia is de federatie van de Belgische voedingsindustrie. Als stem van de lekkerste sector vertegenwoordigen we 27 sectoren en meer dan 4.000 bedrijven die kwaliteitsvolle en innovatieve voeding en dranken produceren in België. We zijn fier op de troeven van onze sector en zetten die in binnen- en buitenland in de kijker met het merk “Food.be – Small country. Great food.”

Het is onze missie om de Belgische voedingsindustrie te begeleiden en ondersteunen bij het creëren van duurzame waarde. Daarvoor gaan we dagelijks in dialoog met beleidsmakers, media en tal van andere stakeholders. Ontdek de duurzaamheidsroadmap van de Belgische voedingsindustrie, ons strategisch kompas richting 2025 en verder, op www.watetenwemorgen.be.

Wat staat er op het menu voor de nieuwe communicatiedirecteur? 

 • Je geeft vorm aan ons strategisch communicatieplan en zet dat om in tastbare resultaten
 • Je stuurt daarvoor een gedreven team van communicatie-experts aan
 • Je geeft onze CEO, directieleden en voorzitters communicatieadvies
 • Je bent ons aanspreekpunt voor journalisten en treedt op als woordvoerder wanneer nodig
 • Je helpt ons team van experts om hun kennis optimaal te delen met onze leden
 • Je staat in voor de organisatie van events voor leden en externe stakeholders
 • Je coördineert onze content strategie, zowel online als offline
 • Je zorgt voor een sterke aanwezigheid op relevante sociale media
 • Je bent de bewaker van onze branding doorheen verschillende communicatiedragers
 • Je identificeert uitdagingen en communicatieopportuniteiten waarop Fevia kan inspelen

Hoe ziet onze ideale nieuwe collega eruit?

 • Je bent perfect tweetalig en je hebt zowel een vlotte pen als een vlotte babbel
 • Je hebt minstens 5 jaar relevante ervaring in een corporate communicatierol
 • Je kent het Belgische medialandschap en hebt ervaring als woordvoerder
 • Je bent een strategische vooruitdenker die zelf ook de handen uit de mouw wil steken
 • Je geniet ervan om te werken op het raakvlak tussen bedrijfsleven en beleid
 • Je bent empathisch, open-minded en een teamplayer, die input en meningen vanuit verschillende invalshoeken opzoekt en zaken in een bredere context kan plaatsen
 • Je bent creatief, stressbestendig en schakelt snel en flexibel wanneer de context verandert
 • Je hebt ervaring met werken in een complexe multi-stakeholderomgeving
 • Je coacht je collega’s en draagt positief bij aan de leuke sfeer binnen ons team

Wat hebben wij voor jou in de aanbieding?

 • Variatie in overvloed: je gaat je geen dag vervelen! Elke dag is anders. Je komt terecht in een dynamische organisatie die dagelijks werkt op maatschappelijk relevante thema’s
 • Je krijgt bovendien een verantwoordelijke rol, wordt lid van ons directieteam en bent nauw betrokken bij de werking van de inspraakorganen van Fevia
 • Je werkt samen met een team van gedreven en ervaren experts
 • Je krijgt een competitief loonpakket, met bedrijfswagen en interessante extralegale voordelen