Van Herve tot Hollywood: Brasserie de l’Abbaye du Val-Dieu verovert Californië
18.12.2025 Food.be Snack

Van Herve tot Hollywood: Brasserie de l’Abbaye du Val-Dieu verovert Californië

Tijdens de Belgische Economische Missie naar Californië liet Brasserie de l’Abbaye du Val-Dieu zien hoe Belgische export groeit én lokaal verankerd blijft. Met negen nieuwe contracten in San Francisco en Los Angeles wil de brouwerij haar verkoop in de VS verdubbelen, terwijl ze in eigen land 14 miljoen euro investeert in moderne installaties. 

De Herve à Hollywood : la Brasserie de l’Abbaye du Val-Dieu conquiert la Californie

California Love voor Belgische bieren

De brouwerij exporteert vandaag naar 26 landen en kijkt met ambitie naar de Amerikaanse markt, de belangrijkste verre exportbestemming voor de Belgische voedingsindustrie. Onze kwalitatieve, innovatieve en lekkere voeding en dranken weten er steeds meer consumenten te bekoren. 

Na hun succes in Florida, waar jaarlijks 700 hectoliter Val-Dieu wordt verkocht, trekt de brouwerij nu ook de Amerikaanse Westkust in. Daar vallen de abdijbieren van Val-Dieu, en vooral de Blanche de Liège Rosée, bijzonder in de smaak. Die lichte, fruitige variant met een vleugje framboos combineert Belgisch vakmanschap met een vleugje Liège-spirit.

“Met onze Blanche de Liège Rosée mikken we op een smaakprofiel dat de Amerikanen aanspreekt: licht, fruitig en net dat tikkeltje anders. Het vervat Belgisch vakmanschap met een Californisch briesje. Het is la vie en rosée aan de Amerikaanse Westkust,” zegt Sales Director Lionel Delbart.

De Belgische Economische Missie kwam bovendien op het juiste moment: het nieuwe akkoord tussen de EU en de VS biedt bedrijven na maanden van onzekerheid opnieuw stabiliteit en perspectief.

De wereld proeft Herve

Met haar internationaliseringsplannen wil Val-Dieu haar omzet en volume verdubbelen, terwijl ze stevig verankerd blijft in België. In de buurt van Verviers investeerde de brouwerij ongeveer 12 miljoen euro in een vernieuwde brouwerijsite en magazijn, en voegde daar nog 2 miljoen euro aan toe voor tien nieuwe fermentatietanks.

Val-Dieu brouwt nog altijd binnen de muren van haar historische abdij, een troef die de Belgische abdijtraditie wereldwijd doet schitteren. Ondanks de invoerrechten van 15% blijft hun uitvoer naar de Verenigde Staten groeien.

“Onze wortels liggen hier, in de abdij van Val-Dieu. We groeien internationaal, maar blijven met onze voeten in Belgische grond,” aldus Lionel Delbart. Zo bouwt de Belgische brouwerij verder aan een duurzame toekomst: lokaal verankerd, met een open blik op de wereld.

Ontdek in onze duurzaamheidsroadmap hoe Belgische voedingsbedrijven internationaal ondernemen.